-
Ułatwienia dostępu
Ułatwienia dostępu -
Wyszukiwarka
Wyszukiwarka -
Powiązane strony
Menu
Menu
Ważne strony
Dane kontaktowe
Bank Spółdzielczy w Białobrzegach
KRS: 0000239710
NIP: 798-000-44-00
Regon: 000497325
SWIFT CODE (BIC): GBWCPLPP
Kod SWIFT składa się z 8 lub 11 znaków i wykorzystuje się go podczas rozpoznawania konkretnej instytucji finansowej w obrocie międzynarodowym. Najczęściej używany podczas przelewów zagranicznych.
Kod BIC (Bank Identifier Code) to po prostu SWIFT. W Polsce rozpoznawalne jest określenie kod SWIFT, a na całym świecie BIC.
Numer IBAN: rachunek NRB poprzedzony literami PL (razem 28 znaków)
np. PL 49 9117 0000 0000 5555 4444 0001
Kursy walut
1 EUR | 4.1791 | w dół | -0.0003 |
1 GBP | 4.9962 | w dół | -0.0049 |
1 USD | 3.7968 | w dół | -0.0739 |
Nasze działania CSR - Społeczna odpowiedzialność biznesu
„Posadź z Bankiem swoje drzewo”
to pierwsza taka akcja zorganizowana przez Bank Spółdzielczy w Białobrzegach. Poprzez posadzenie drzew, Bank Spółdzielczy w Białobrzegach chce zwrócić uwagę na to, że również instytucja może dołożyć swoją cegiełkę do dbania o czyste powietrze i otaczające nas środowisko naturalne. Projekt ten, w swoim długoterminowym wymiarze, doskonale wpisuje się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju.
Przyszłość planety w dużej mierze leży w rękach najmłodszych.
Dlaczego sadzenie drzew?
Sadzenie drzew jest wymiernym i opłacalnym sposobem na ograniczanie emisji dwutlenku węgla, gdyż drzewa są doskonałymi pochłaniaczami CO2 z atmosfery. Łagodzą w ten sposób efekt cieplarniany pozostając istotnym elementem regulowania klimatu na Ziemi.
W Banku Spółdzielczym w Białobrzegach jesteśmy zaangażowani w bycie coraz bardziej zrównoważoną organizacją. Postanowiliśmy posadzić 1 000 drzew z pomocą najmłodszych.
Pracownicy Banku wyruszyli z akcją do lokalnych przedszkoli i szkół. Podczas spotkania z dziećmi pracownicy Banku promowali dobre nawyki m.in. w zakresie ochrony powietrza, prawidłowej segregacji odpadów, świadomego robienia zakupów, a także wpływu odpadów na zdrowie i środowisko. Głównym celem naszych akcji było upowszechnienie roli drzew w ekosystemie. Każde dziecko miało okazję zasadzić nasiona sosny w biodegradowalnych doniczkach po czym z entuzjazmem oznaczali swoimi imionami zasiane drzewko. Dzięki tej akcji najmłodsi mogli poznać proces wzrostu roślin, zrozumieć ich potrzeby oraz dowiedzieć się, dlaczego są one tak ważne dla naszego ekosystemu. Opieka nad młodym drzewkiem może nauczyć dziecko odpowiedzialności. Po zakiełkowaniu nasion dzieci zabiorą swoje drzewka do domu, gdzie wspólnie z rodzicami bądź rodzeństwem wysadzą do ziemi w swoimi ogrodzie lub pobliskim lesie. Mamy nadzieję, że urosną piękne, silne, posłużą obecnym jak i przyszłym młodym pokoleniom.
Ta akcja, stanowi doskonały przykład tego, jak działania lokalnej społeczności może mieć pozytywny wpływ na środowisko naturalne i kształtować postawy ekologiczne wśród młodych ludzi.
To dopiero początek akcji!
Kolejne nasiona sosny trafią do lokalnych przedszkoli i szkół. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu możemy realnie wpłynąć na poprawę jakości powietrza, zwiększenie bioróżnorodności oraz poprawę komfortu życia.
W ramach tego działania dzieci mają okazję bezpośrednio włączyć się w proces ochrony przyrody. To nie tylko stanowi praktyczną naukę ekologii, lecz również buduje więź z naturą oraz kształtuje świadomość ekologiczną wśród młodych ludzi.
Dziękujemy za wspólne działanie!
Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy dotychczas zaangażowali się w akcję „Posadź z Bankiem swoje drzewo”:
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Przytyku - klasa Ia i Ib
- Publiczne Przedszkole w Przytyku, grupy: Misie, Smerfy, Pszczółki, Krasnoludki, Słoneczka, Biedronki i Motylki
- Przedszkole Przyjaciół Kubusia Puchatka w Wyśmierzycach, grupy: Maleństwa, Puchatki i Tygryski
- Publiczna Szkoła Podstawowa im. Wł. Roslońca w Przybyszewie
Dzięki zaangażowaniu dzieci, każde nowo posadzone drzewo stanowi krok w kierunku odbudowy i ochrony środowiska naturalnego.
Zapraszamy do udziału w akcji „Posadź z Bankiem swoje drzewo” nie tylko przedszkola i szkoły, ale również wszystkich innych chcących przysłużyć się ochronie lokalnego środowiska przyrodniczego.